×
AXK series-thrust needle roller and cage assemblies
Asambletë e rrotullave të gjilpërave me një seri AXK dhe asambletë e kafazit

Needle roller cages require ground and hardened surfaces as raceways, have a low axial section height and can support axial forces in one direction. Washers allow you to use the bearing on unhardened and unground surfaces.

 

Detaje të produkteve parametrat Reagime tani

Needle roller cages require ground and hardened surfaces as raceways, have a low axial section height and can support axial forces in one direction. Washers allow you to use the bearing on unhardened and unground surfaces.

Emri i produktit: Vendosni asambletë me rul gjilpërash dhe kafaze
Structure: AXK Vendosni asambletë me rul gjilpërash dhe kafaze
AXW Thrust needle roller and cage assemblies with axial washer
AX Thrust needle roller and cage assemblies with one unitized thin or thick washer

Tips: For more size parameters of the product please go to parameter field

Thrust needle roller and cage assemblies comprise plastic or metal axial cages with integrated needle rollers and have a very small axial section height. They can support high axial forces in one direction. Radial loads must be supported by separate means. Thrust needle roller and cage assemblies require hardened and ground axial running surfaces for use as raceways. They are applied in automobile gearbox, power transmission system, steering gear, power tools, sewing machine, outboard engine, etj .


 •    
  High quality:
  Our company now covers an area of 25000m², with a plant area of 23000m² and 136 punonjësit, duke përfshirë 12 teknikë.
  Ne fillojmë të bashkëpunojmë me Koyo nga 2014 dhe ne mund të prodhojmë kushineta me cilësi të lartë me teknologjitë e Japonisë, të cilat mund të zëvendësojnë kushinetat e Tajvanit. Our company have passed the IATF16949:2016 certification.
  Ne kemi më shumë se 120 pajisjet e prodhimit, duke përfshirë 21 makina bluarëse, 35 makina punuese, 20 torno metrash, 13 lathes hidraulike, 15 makina automatike për instalimin e gjilpërave, etj. Ne gjithashtu kemi pajisje të mjaftueshme për testimin e produktit,siç janë testuesit e ngurtësisë të Vikers dhe Rockwell, njehsor i rrumbullakët, ndarës gjatësi dhe ndarës të diametrit.
  Përparësia dhe shërbimi ynë:
  ① We have been engaged in needle bearings for more than 20 vjet.
  ② We cooperate with Koyo, ne mund të prodhojmë kushineta me cilësi të lartë me teknologjitë e Japonisë.
  ③ We are following "Cilësia e parë, Shërbimi i parë" për t’i bërë të gjithë klientët tanë të kënaqur.
  ④ We will provide more precisely and efficiently manufacture and serve according to clients' drawings.
  ⑤ Have the random inspection during the processing.
  ⑥ Make the 100% inspektimi para dërgesave.
  Prodhimet tona janë eksportuar në SH.B.A., Britani e Madhe, Gjermani, Indi, Korea, Tajvani dhe vendet dhe zonat e tjera. Në 2019, vëllimi i shitjeve është 7.5 milion dollarë amerikanë, nga të cilat rreth 1.5 milion dollarë amerikanë eksportohen drejtpërdrejt në Gjermani, Britani e Madhe, SHBA, etj.Në mënyrë që të gjeni klientë të rinj, shkojmë jashtë vendit për të marrë pjesë në ekspozita të ndryshme çdo vit, si Hannover Messe, Japoni M-tech, Automekanika Frankfurt, etj.
  Q1: Pse zgjedhim kompaninë tuaj?
  A: Ne gjithmonë insistojmë cilësi së pari. Ne kemi fabrikën tonë mbajtëse, prandaj kemi përparësi në kontrollin e cilësisë dhe çmimin.
  Q2:Cila është koha e dorëzimit?
  A: Shumica e kushinetave kemi aksione, ne mund të organizojmë shpërndarjen brenda 10 ditë. Për kushinetat që nuk prodhuam kurrë, na duhet 30-40 ditë.
  Q3: Cili është afati juaj i pagesës?
  A: Afati ynë i pagesës është 30% T / T paraprakisht dhe bilanci në B / L.
  Q4: A mund të dërgoni së pari mostra mbajtëse?
  A: Ne mund të dërgojmë mostra mbajtëse falas, por ju jeni përgjegjës për transportin.

Duke AXK, Kushineta e gjilpërës, Needle Roller Thrust Bearings, Thrust Bearings Manufacturers

From AXK To HF All Needle Roller Bearing Series Are Available Here

For gearbox, shafts and pulley supports, you need to have the best quality bearings and you must choose the right type of Bearing and here in this context needle roller bearings can be a great choice.

If you have the need for Kushineta e gjilpërës, then you can choose at Changzhou Top Bearing Co. Ltd., because we are specialists in offering bearings online and we have a bigger client list too.

Our collection is huge and you can literally find bearing of all specifications whether you are looking for Duke AXK or K series bearings, you can get it right here at BHG, all you need to do is to choose the right one and order.

Shaft Bearing dimension(mm) Basic Load Rating(N) Limited speed(rpm)
dia. type
(mm) Inner Outer Width dynamic static grease oil
Dc1 Dc DW.
4 AXK 0414 TN 4 14 2 4100 7900 14000 5500
5 AXK 0515 TN 5 15 2 4000 8500 13000 4800
6 AXK 0619 TN 6 19 2 6000 12000 12000 4200
8 AXK 0821 TN 8 21 2 7100 13500 11000 4000
10 AXK 1024 10 24 2 7800 24000 9500 3600
12 AXK 1226 12 26 2 8200 26700 7200 3200
15 AXK 1528 15 28 2 9500 33000 6500 3000
17 AXK 1730 17 30 2 10200 36500 5500 2800
20 AXK 2035 20 35 2 11000 43000 5000 2600
25 AXK 2542 25 42 2 12500 538000 4500 2300
30 AXK 3047 30 47 2 14000 656000 4100 2100
35 AXK 3552 35 52 2 15500 770000 3700 2000
40 AXK 4060 40 60 3 25000 1100000 3200 1900
45 AXK 4565 45 65 3 25800 1250000 3000 1700
50 AXK 5070 50 70 3 27600 1370000 2800 1600
55 AXK 5578 55 78 3 35000 1950000 2600 1500
60 AXK 6085 60 85 3 38600 2400000 2500 1100
65 AXK 6590 65 90 3 41000 2580000 2400 1000
70 AXK 7095 70 95 4 50000 2670000 2100 950
75 AXK 75100 75 100 4 51000 2750000 1900 900
80 AXK 80105 80 105 4 52400 2850000 1800 870
85 AXK 85110 85 110 4 54000 3000000 1700 850
90 AXK 90120 90 120 4 66000 4100000 1580 800
100 AXK 100135 100 135 4 76000 5570000 1400 770
110 AXK 110145 110 145 4 82000 6000000 1300 740
120 AXK 120155 120 155 4 84800 6620000 1200 700
130 AXK 130170 130 170 5 110000 9300000 1100 660
140 AXK 140180 140 180 5 115000 9100000 1000 620
150 AXK 150190 150 190 5 118000 9600000 950 580
160 AXK 160200 160 200 5 125000 10000000 900 500
AX 715 7 15 2.3 3100 3250 6400 18400
AX 816 8 16 2.3 3100 7900 6300 18000
AX 1022 10 22 2.8 6200 15300 4700 13700
AX 1022 10 22 4 6200 15300 4700 13700
AX 1528 15 28 4 8100 26900 3600 10500
AX 2542 25 42 5 13100 58000 2300 6600
AX 2744 27 44 2.8 13700 61900 2200 6200
AX 4060 40 60 2.8 20000 110000 1500 4400
AX 4565 45 65 2.8 21000 123000 1400 4000
AXW 10 10 27 3/3.2 9200 25500 6000 14000
AXW 12 12 29 3/3.2 9900 29000 5500 13000
AXW 15 15 31 3.5/3.2 11300 36000 5200 11000
AXW 17 17 33 3.5/3.2 11900 39500 4500 10000
AXW 20 20 38 3.5/3.2 13100 46500 4000 8500
AXW 25 25 45 4/3.2 14700 58000 3000 7000
AXW 30 30 50 4/3.2 16300 7000 2000 6000
AXW 35 35 55 4/3.2 17800 81000 1700 5500
AXW 40 40 63 4/4.2 28000 114000 1500 4700
AXW 45 45 68 4/4.2 30000 128000 1200 4300
AXW 50 50 73 4.5/4.2 32000 143000 1000 3900
Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:
HULUMTIMI TANI
HULUMTIMI TANI